KVĚTEN VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Květen v 1.oddělení

DUBEN VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

ČARODĚJNICKÝ REJ VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

V pondělí 29.4. si děti ze školní družiny užily parádní čarodějnický rej. Paní vychovatelky pro ně připravily zábavné odpoledne na školním dvoře plné her a soutěží. Nechybělo létání na koštěti, čarování hůlkami nebo zpívání karaoke.

Duben v 1. oddělení

Duben ve 2. oddělení

Duben ve 3. oddělení

Duben ve 4. oddělení

BŘEZEN VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

PONOŽKOVÝ DEN 21.3.

Nejenže jsme si v družině popovídali o tom, co je Downův syndrom, ale také nesměly chybět barevné ponožky, ponožkový tanec i módní ponožková přehlídka.

Březen v 1. oddělení

Březen ve 2.oddělení

Březen ve 3. oddělení

Březen ve 4. oddělení

ÚNOR VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Únor v 1. oddělení

Únor ve 2. oddělení

Únor ve 3. oddělení

Únor ve 4. oddělení

LEDEN VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Leden v 1. oddělení

Leden ve 2. oddělení

LEDOVÁ KRÁSA

Děti ze 2. oddělení školní družiny se rozhodly využít mrazivé počasí k výrobě přírodních ledových ozdob. Talířky s vodou se přes noc proměnily v ledovou nádheru, kterou si můžete prohlédnout na školním dvoře, ale pozor! Jakmile přestane mrznout, ozdoby roztají, takže se jedná o krásu pouze dočasnou. Pořádné kusy ledu jsme použili také k malování na led vodovými barvami, ale to už pěkně v teple školní družiny. Byl to úchvatný zážitek, podívejte se na fotografie a určitě to také vyzkoušejte!

Leden ve 3. oddělení

Leden ve 4. oddělení

PROSINEC VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Prosinec v 1. oddělení

Prosinec ve 2. oddělení

Prosinec ve 3. oddělení

Prosinec ve 4. oddělení

LISTOPAD VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Listopad v 1. oddělení

Listopad ve 2. oddělení

Listopad ve 3. oddělení

Listopad ve 4. oddělení

ŘÍJEN VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

HALLOWEEN - SPOLEČNÁ AKCE VŠECH ODDĚLENÍ

V úterý 31.10. jsme si užili Halloween na zábavných stanovištích. Bezva jsme se pobavili,
podívejte se na více fotografií.

SPOLEČNĚ NA KOLE K MOŘI

CELOROČNÍ SPORTOVNÍ PROJEKT ŠKOLNÍ DRUŽINY

Venku se ochladilo a děti z 1. oddělení školní družiny vzpomínaly na letní dovolenou. Jaké by to asi bylo vydat se k moři na kole? Kam asi dojedeme? To jsou otázky na které se rozhodli najít odpověď. Děti se střídají v jízdě na rotopedu a dosažené minuty paní asistentky Hlaváčová a Horáčková zapisují do tabulky a přepočítávají na kilometry, které se zaznamenávají do mapy. Ta přehledně ukazuje, kam už děti dojely a jakými zeměmi projíždíme. Moc se nám líbí, že tato myšlenka nadchla děti k pohybu a spojuje kamarády i z dalších oddělení. Šlape se totiž ráno, po vyučování i na odpolední družině. Tak nám držte palce, ať nám vydrží chuť, nadšení i náš rotoped. Sportu zdar!!! Mimochodem, začali jsme 20.10. a už jsme v Rakousku!

Říjen v 1. oddělení

Říjen ve 2. oddělení

1 | 2 | 3 >>

VE DVOJCE JSME SLAVILI DEN STROMŮ 20.10.

Věděli jste, že stromy mají svůj den, kdy slaví svátek? Po celém světe se 20.10. scházejí lidé, aby společně zasadili stromy a připomněli si, jak moc jsou pro planetu a lidi na ní důležité. My jsme se ve 2. oddělení školní družiny rozhodli, že zasadíme do atria keř lísky, která časem bude dávat potravu veverkám - tedy lískové oříšky. Celý týden jsme se věnovali stromům, čím jsou zajímavé, prospěšné a krásné. Do borovicové aleje u školy, která má přes 200 let jsme rozmístili šiškové skřítky Šišánky na kterých jsme pozorovali, jak reagují na venkovní prostředí. Také jsme s dětmi provedli měření obdvodu dubů, které stojí na školním dvoře a výpočtem jsme zjistli jejich přibližný věk. Ten největší by mohl mít až 145 let! Děti si za celý týden opravdu zasloužily medaili Přítel stromů. Každému můžeme pobyt mezi stromy,jen a jen doporučit, protože takový okamžik není nikdy promarněný. My si pod stromy rádi hrajeme s kamarády a co vy?

Říjen ve 3. oddělení

Říjen ve 4. oddělení

Tak jako v září, kdy jsme se seznamovali s novými kamarády a školou, nám počasí přálo i v říjnu. Odpoledne jsme trávili sportováním a pozorováním měnící se přírody na školním dvoře. Nezaháleli jsme ani vevnitř. Tvořili jsme z přírodnin, vyskládávali číslice, písmena a první slabiky z kaštanů. Vyráběli jsme s dětmi svícny, kterými si můžete rozsvítit prodlužující podzimní večery.

Svícny

ZÁŘÍ VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Září ve 2. oddělení

Září ve 3. oddělení

PODĚKOVÁNÍ

Moc děkujeme za podporu školní družiny, moc si toho vážíme. Vše využíváme pro spokojenost našich dětí.

Děkujeme Nelince Vlkové za zažehlovací korálky.

Děkujeme Elišce a Šimonovi Juhásovým za kapesníky.

Děkujeme Adámkovi Kölblovi za kapesníky.

Děkujeme Radce Komínkové za kapesníky.

Děkujeme Nelince Vlkové a Naskovi Lambovi za girlandy a balonky na halloweenskou výzdobu.

Děkujeme Sárince a Emičce Konradovým za papíry na kopírování.

Děkujeme Elišce Juhásové za okrasné dýně.

Děkujeme Sárince Konradové za dřevěnou abecedu, písmenka a hodiny.

Děkujeme Adámkovi Kölblovi za kapesníky a kaštany.

Děkujeme Nelince Vlkové za okrasné dýně.

Děkujeme Tamarce Řeřuchové za dýni.

Děkujeme Tomáškovi Grossovi za puzzle, hrací karty, navlékací korálky, knížku, pastelky, diář.

Děkujeme Adámkovi Kölblovi za okrasné dýně.

Děkujeme Anežce Vorbisové za papíry na kreslení.

Děkujeme Aničce Blahetkové za papíry a kapesníky.

Děkujeme Adámkovi a Karolínce Jakešovým za kancelářské papíry, lepidla Herkules a lepící kamínky.

Děkujeme Teodorovi Strieglerovi za branky.

Děkujeme paní asistence Minářové za hračky a stavebnice věnované školní družině.

Základní škola Ivančická Ivančická 218
67201 Moravský Krumlov