Žákovská knihovna

Půjčovní doba: kdykoli po domluvě nebo v rámci čtenářských dílen

Bližší informace a dotazy: paní učitelka Vejvalková

V neobyčejném dětském domově Slunečnice vládne hodná paní ředitelka Pralinka, a děti jsou tam šťastné. Jednoho dne sem přijde jako osmdesátá čtvrtá obyvatelka holčička Cilka. A brzy se ukáže, že i ona je neobyčejná – na temeni hlavy jí totiž rostou jablíčka. Od té doby je dětem v domově, kde je nikdo netrestá a kde romantický nepořádek podporuje fantazii, ještě báječněji. Cilka má nejen zvláštní schopnost rozptýlit chmury kolem sebe a dělat dobrou náladu, ale i rozvířit překvapivé příhody.

Půjčovní doba je 1 měsíc a je nutné knihu vrátit v nepoškozeném stavu.

Knihovna získala řadu nových knih, vybírat si můžete z více než 1500 titulů.

Přijďte si vypůjčit knížku – čtení není nuda!

Anna a Jan jsou kamarádi na život a na smrt. Jenže pak se Anna do Jana zamiluje, a aby toho nebylo málo, Jan se odstěhuje až do dalekého Amsterodamu. Ještě že je tu babička, která moc dobře ví, jaké to je, když člověku někdo tak moc chybí. A tak si spolu vyměňují dopisy a jako dvě spiklenecké pirátky plánují cesty po širých mořích. Když konečně drazí toužebně očekávané psaní od Jana, babička je první kdo se o tom dozví, a Anna je jediná, s kým babička mluví o Henrim, tajemném cizinci, kterému pořád píše dopisy, ale žádný z nich nikdy neodešle. Překrásná kniha o lásce a dospívání a o tom, komu se taky dají psát dopisy.

PODĚKOVÁNÍ

Žákovský parlament ZŠ MK Ivančická 218 děkuje všem rodičům, dětem, zaměstnancům, kteří nám přispěli knihou (někteří i více knihami) do fondu žákovské knihovny v rámci akce: Daruj dětem knihu.

Dárci:

Martina a Kateřina  Bartošovy, Sára Čejková, Míša Bartůňková, Tadeáš Mlčoch, Mgr. Michaela Vejvalková, rodina Plachá, Matěj Vlk, Mgr. Květoslava Kotková, Kristýna Čejková, Třetinovi, Ondráčkovi, Markéta Holečková, Pavla Kudláčová, Veronika Holečková, Eva Ostrovská, rodina Horákova, Kudrnovi, Sofie Adéla Jandová, Mgr. Jana Pavlíčková, Oliver Vejvalka, Radim Weber, Pavel Jiřikovský, Kryštof a Agáta Šlapanští, Alexandr Lambov, p. Czerneková, Markéta Stixová, Emma Řeřuchová, Jana Floriánová, Ella Řeřuchová, Václav a Tomáš Vyžrálkovi, Jana Solařová, Lukáš Čaněk, Adéla Wünsche, Amálie Wünsche, rodina Vavříkova, rodina Knollova, rodina Čechova, Mgr. Lenka Hodaňová,  Mgr. Gabriela Kliková. Jiřikovští, Adam Juránek, Stefanie Šmerhovská.

Zveme vás všechny do žákovské knihovny. Otevřeno je každé úterý o velké přestávce od 9,40 – 9, 55 hod. Knihu si také můžete vypůjčit v rámci čtenářských dílen u vašich třídních učitelek. Půjčovní doba je 1 měsíc a je nutné knihu vrátit v nepoškozeném stavu.
Knihovna získala v loňském roce díky projektu Evropské unie 220 nových knih, vybírat si můžete z více než 1500 titulů.
Naše tipy:
Pro 1. stupeň: Středa nám chutná: Iva Procházková
Pro 2. stupeň: Anna a Anna: Charlotte Indenová
Přijďte si vypůjčit knížku – čtení není nuda